Piyano

Yetişkinler İçin Piyano Kursu

Yetişkinler İçin Piyano Kursu

Piyano, son dönemlerin en sık tercih edilen enstrümanları arasında bulunmaktadır. Piyanoyu hatasız ve kusursuz bir şekilde çalmak için bilinçli ve uzman bir kişiden eğitim almak gerekiyor. Doğru yöntemlerle verilen piyano eğitimi ile kısa süre içerisinde iyi bir seviyede çalabileceğinizi garanti ediyoruz! Bizler sektörün en öncü firmaları arasında olduğumuzun altını çizmek istiyoruz!

Yüz yüze verdiğim piyano eğitimi özel dersler olarak kursiyerlerimize verilmektedir. Piyano öğrenmek isteyenler özellikle internet üzerinden yetişkinler de piyano dersi alabilir mi? Yetişkinler de piyano öğrenebilir mi? sorusuna cevap aramaktadır.

Piyano eğitiminin süresini etkileyen bir diğer önemli konuda kişinin parmak yapısıdır. Piyano herkesin bildiği gibi parmak üzerine işleyen bir enstrümandır. Bu sebeple parmak uygunluğu ve kemik yapısı önemli bir rol oynamaktadır. Gelen olarak parmak yapısı uygun olan herkes piyano eğitimini rahatça alabilmektedir. Kurs ile ilgili benden istediğiniz zaman 7/24 boyunca bilgi ve destek alabilirsiniz!

HER YAŞTA PİYANO ÖĞRENİLİR Mİ?

Piyano öğrenmek için genel olarak çocuk yaşta alınan eğitimin daha iyi olduğuna dair söylentiler bulunmaktadır. Unutmayın ki, bir şey öğrenmenin yaşı olmaz! Piyano her yaş grubundaki kişi tarafından kolayca öğrenilebilmektedir. Alanınızda profesyonel olmak ve kusursuz bir şekilde piyano çalmak için daha sık çalışmanız gerekecek. Çocukluk yaşlarından itibaren piyano öğrenen bir kişiye kıyasla biraz geç kalmış olabilirsiniz, ancak sizler de doğru uzmanlarla, yetişkinler için piyano kursu sayesinde birbirinden güzel şarkılar çalabilirsiniz!

Görüldüğü üzere piyano öğrenmek için kesin sınırlarla çizilmiş bir yaş sınırı bulunuyor. Sizler de uzman ekibimizin yardımı ile yetişkinler için düzenlenen piyano kursumuz ile en kısa sürede piyano çalmaya başlayabilirsiniz.

Müzik, insanın hayatında her dönem var olabilmektedir. Akademik bilgilere göre insanların 25 yaşından itibaren motor öğrenme becerileri azalır. Fakat bu durum tamamen yanlıştır! Çünkü piyano çalmanın bir yaşı bulunmamaktadır. Profesyonel anlamda bir müzisyenlik hayaliniz yoksa yetişkinler için olan piyano kurslarımızdan rahatlıkla faydalanabilir, ekibimiz sayesinde yüzde 100 verim alabilirsiniz!

PİYANO ÇALMANIN YARARLARI NELER?

Piyano, son dönemlerin en sık tercih edilen enstrüman türleri arasında bulunmaktadır. İlgisi ve hevesi olan herkes piyano kursu alabilirsiniz. Piyano çalmanın hem zihinsel hem de fiziksel açıdan pek çok faydası bulunmaktadır. Genel olarak faydalardan bir kısmını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Her şeyden önce zevkli bir hobi olduğunu söyleyebiliriz. Herkesin de bildiği gibi müziğin dinlendirici bir etkisi bulunmaktadır. Stres ve gerginliği azaltmaktadır.
  • Eğer bu alanda hevesiniz varsa müzik kulağınızın gelişmesini sağlayabilir.
  • Psikolojik açıdan rahatlatmaktadır.
  • Piyanoyu çalabilmek için hem el hem de gözünüzün aynı anda çalışması gerekmektedir. Bu da zaman içerisinde el ve göz koordinasyonunuzun gelişmesine yardımcı olur.
  • Zihni çalıştırır ve hafızayı güçlendirici etkisi bulunmaktadır.

Yaşınız kaç olursa olsun sizler de piyonunun bu etkilerinden faydalanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey piyano eğitimi almak için bizimle iletişime geçmek!

PİYANO ÇALMAK İÇİN İLLA Kİ ERKEN Mİ BAŞLAMAK GEREKİYOR?

Ne yazık ki bizim toplumumuzda bir hobi edinmek ve bu hobide başarılı olabilmek için küçük yaşta çalışmalara başlamak gerektiği inancı bulunmaktadır. Bir enstrümanı çalabilmenin yolu onunla erken yaşta tanışmış olmak değil! Yaşınız kaç olursa olsun severek ve isteyerek çalışmak yeterli!

Beynimiz hangi yaşta olursak olalım her zaman öğrenmeye karşı isteklidir! Bu da “Öğrenmenin yaşı yoktur” mottosunun ne kadar doğru olduğunu bizlere göstermektedir.

Elbette yetişkinlerin beyni ile çocukların beyni aynı hızda ve aynı doğrultuda çalışmıyor. Bir yetişkin beyninin el ve göz koordinasyonları daha da oturmuş bir vaziyettedir. Bu da piyano öğrenmeyi daha da kolaylaştırır.

Kısaca şunu söyleyebiliriz ki, bir müzik aleti çalabilmek için her zaman erken yaşta başlamak bir avantaj olmayacaktır!

YETİŞKİNLER DE PİYANO ÇALABİLİR!

Yaşlı bir bireye bir şey öğretilebilir mi? Ya da yaşlı ileri bir köpeğe yeni bir hareket öğretebilir miyiz? Elbette! Canlılar her zaman yeni bir şey öğrenebilecek kapasitede dünyaya gelmektedir. Yaş kaç, yaşanmışlık ne kadar fazla olursa olsun yetişkin bir insan isterse her şeyi başarabilmektedir.

Doğa Öngören bu noktada Adana piyano kursu adı altında siz değerli kursiyerlerimize profesyonel bir hizmet vermektedir. Her yaş grubunun öğrenmesi farklıdır. Yetişkinler bu noktada çocuklardan farklı olarak deneyimleyerek ve kavrayarak öğrenmeyi daha fazla severler. Bu sebeple piyano onlar için eğlenceli bir enstrüman aracı haline gelecektir.

Yaşam boyunca hem zihninize hem de bedeninize yararlı olabilecek bir enstrüman tercih etmek istiyorsanız bu noktada tercih edebileceğiniz en doğru araç piyano olacaktır! Nefesli, üflemeli, telli ya da vurmalı çalgılar zorlayıcı olabilir. Ancak piyanonun biraz daha narin bir işleyişi bulunmaktadır. Kişiyi yormaktan ziyade dinlendirici bir özelliği bulunmaktadır.

YETİŞKİNLER NE KADAR PİYANO DERSİ ALMALIDIR?

Piyano dersi almak isteyenler ne kadar süre boyunca ders alması gerektiğini merak etmektedir. Yetişkinlerin alabileceği piyano dersi ile çocukların alabileceği ders sayısı farklı olabilmektedir. Burada en etkili olan kriter ise öğretmenlerin öğrencilerin seviyesine göre doğru çalışma yönteminin tercih edilmesi gerekmektedir. Öğretmenin başarısı ve öğrencinin azmi ile yetişkinler de piyano dersini kısa süre içerisinde tamamlayabilir.

Ancak şunu da unutmamak gerekiyor ki, çok kolay bir enstrüman olsa bütün herkes çalabilirdi! Bunu belirleyecek olanlar tamamen sizlersiniz. Sizin ne kadar bu enstrümanı çalmak istediğiniz piyanoyu öğrenme sürenizi belirleyecek. Öğrenmek istiyorsanız yapacağınız tek adım bizi aramak olacak! Ekip arkadaşlarımız sizleri yetişkinler için piyano konusunda yönlendirecek!

PİYANO EĞİTİMİNİN FİYATLARI NE KADAR?

Piyano eğitimi alacaklar özellikle fiyat konusunda sıkı bir araştırma yapıyor. Ancak buradan net bir fiyat vermemiz çok mümkün değil! Çünkü piyano kursunun fiyatı öğrencinin durumu, ders sayısı, öğretmenin deneyimi gibi pek çok kritere bağlı olarak değişmektedir. Bununla birlikte fiyatı belirleyen bir diğer kriter ise kursun bulunduğu konumdur.

Piyano kursumuz hakkında fiyat bilgisi almak için web sitemizde bulunan telefon numaralarımızdan bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır.

PİYANOYU NASIL DAHA HIZLI ÖĞRENEBİLİRİM?

Kurumumuzun sizlere sunduğu yetişkinler için piyano kursundan yüksek verim alabilmek için dikkat etmeniz gereken bazı kriterler bulunmaktadır. Alışma süreci sona erdiğinde eğitimler daha hızlı bir şekilde ilerleyecektir. Piyanoyu bu şekilde daha hızlı kavrayacağınız için fark edeceksiniz ki bir süre sonra piyano elinizden resmen kayarak çalmaya başlayacak!

Bir piyano eğitimi alınırken, kursiyerin ne kadar zaman harcayacağı eğitimin kalitesini etkilemektedir. Eğer siz bu eğitimi gerçekten almak istiyorsanız ekip arkadaşlarımız sizlere kısa süre içerisinde piyano çalmayı öğretecektir.

Son derece başarılı ve alanında uzman ekip arkadaşlarımızla birlikte sizlere yüzde 100 müşteri memnuniyet garantili bir hizmet sunuyoruz. Firmamızın size sunduğu hizmet karşılığında ödeyeceğiniz ücretin her bir kuruşuna değecek bir eğitim alacağınızı da kurumumuz olarak garanti ediyoruz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir