Piyano

Özel Piyano Dersi

Özel Piyano Dersi

Doğa Öngören ile  Adana piyano kursu profesyonel olarak piyano eğitimi sunmaktadır. Piyano dersi almak istiyorum ama nereden başlayacağımı ve ne yapacağımı henüz bilemiyorum diyorsanız hemen beni arayabilirsiniz!

PİYANO DERS ÜCRETLERİ NE KADAR?

Piyano dersi almak isteyenlerin ilk merak ettiği konulardan bir tanesi de piyano ders ücretleridir. Herkes hem bütçesine hem de ihtiyacına uygun olan bir eğitmenle çalışmak ister.  Bütçenizi sarsmayacak makul ücretler karşılığında birebir özel ders veriyorum.

Piyano kurs ücretlerinin fiyatları bazı kriterlere göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikle kursiyerimizin alacağı eğitim türünde seviyesini belirlemek adına bir çalışma yapıyorum. Amatör ya da profesyonel seviyelerin hangisinde eğitim almaları gerekiyorsa, ona göre bir eğitim programı düzenliyorum.

Özel piyano dersi öğrencilerimizin eksikliklerine göre devam etmektedir. Kurs fiyatlarımız da buradaki kriterlere göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ve bilginizin ölçülmesi adına bilgi alabilirsiniz.

NASIL EĞİTİM VERİYORUM?

Müzik öğretmenliği mezunu olmam ve bu alandaki tecrübem ile piyano öğrenmek isteyen 7’den 70’e kadar herkese aynı kalitede hizmet verdiğimin altını çizmek istiyorum. Sizler de bu eşsiz müzik deneyiminin zevkini tatmak istiyorsanız mutlaka kurs programlarımızı inceleyin ve bizleri incelemeden asla karar vermeyin! Peki, ben nasıl hizmet veriyorum? Hizmet verirken en çok neye dikkat ediyoruz? İşte hakkımda merak edilenler:

  1. Küçük yaştaki kursiyerlerimiz için özellikle gelecek hayatlarını ön plana olarak temellerini sağlam bir şekilde atmalarını sağlıyorum. Bu sayede piyano onlar için sadece bir hobi olmuyor. Beraberinde başarılı bir piyanist olmaları için gerekli adımı atmalarını sağlıyorum.
  2. Sektörde uzun yıllar boyunca verdiğim özel piyano dersi alanında özel programlar hazırlıyorum. Avrupa standartlarına uygun olarak hazırladığım bu piyano dersleri ile öğrencilerimizin kısa süre içerisinde piyano çalmada başarılı olmalarını sağlıyorum.
  3. İster hobi olsun ister başarılı bir müzisyen .. Piyano öğrenmek isteyen herkesi istediği doğrultuda eğitim sunarak kursiyerlerimize istekleri doğrultusunda yardımcı oluyorum.
  4. Sektörün en öncü, başarılı ve Adana bölgesinde adını duyurmuş olan  Adana piyano kursu olarak, kalitemi verdiğim eğitimlerle gösteriyorum. Maddi bir amaç gütmeden öğrencilerimizi makul ücretler karşılığında piyano öğrenmesini sağlıyor ve öğrencilerimizin hayallerini çalmıyorum! Bu da ne kadar başarılı olduğumu gösteriyor!
  5. Öğrencilerimizin kurs boyunca yeteneklerini ortaya sermek ve gösterebilmeleri için düzenli olarak bir araya geliyoruz. Sadece teorik olarak bilgi vermeyip, bunları uygulamalıya dökmelerini sağlıyorum ki, alanında başarılı bireyler olabilsinler.

Kendini geliştirmek ve alanında uzman olmak isteyen yetişkin kursiyerlerimize de yetişkin kursiyer adı altında özel dersler veriyorum.

KİMLER PİYANO EĞİTİMİ ALABİLİR?

Piyano eğitimi almak isteyenlerin kimlerin bu eğitimi alabileceğini merak etmektedir. Piyano herkesin de bildiği gibi her yaşta öğrenilebilen bir enstrüman türüdür. Kariyer planlamak isteyen gençlerimiz ve yetişkin kursiyerlerimiz de başarılı bir piyano eğitimi alarak kariyerlerine yön verebilirler.

Herkesin söylediğinin aksine piyano sadece küçüklük yaşlarından itibaren öğrenilen ve geliştirilen bir hobi alanı değildir. Elbette ne kadar küçük yaşlarda başlanılırsa sürecin ilerlemesi adına o kadar iyi olacaktır. Ancak bu demek değildir ki yetişkinler belirli bir yaştan sonra piyano çalamaz.

Parmak yapısı uyun olan her yetişkin piyano çalabilir. Sürecin hızı burada öğrencilerimizin piyano öğrenmeye ne kadar istekli olduğuna göre değişkenlik göstermektedir.

En erken piyano yaşının ortalama 3-4 olduğu belirtilmektedir. Çocuklar bu yaş civarında vücut organlarını kullanmayı ve parmaklarını tamamen keşfetmeyi öğrenirler. Bizler de algılarının çok açık olduğu bu dönemde çocuklarınıza uzman eğitim kadromuzdaki eğitimcilerle birlikte piyano eğitimi vermekteyiz. Çocuklar için doğru yaş diye bir yaş yoktur! Burada çocuklarımızın öğrenme isteği çok önemlidir!

PİYANO KAÇ AYDA ÖĞRENİLİR?

Piyanonun kaç ayda öğrenilip öğrenilmeyeceği merak edilmektedir. Ortalama 3-4 ay gibi kısa bir süre içerisinde piyano eğitimi alınarak piyano çalma öğrenilir. Kişi kendini ne kadar ilerletmek istiyorsa, eğitimlerimiz o doğrultuda devam etmektedir. Keyifle ilerleyebileceğiniz bir kurs deneyimi için bizlerle çalışabilirsiniz! Piyano eğitimini etkileyen kriterler şu şekilde:

Piyano öğrenmeye ne kadar istekli olduğunuz,

Piyano eğitimi alırken tercih ettiğiniz kurumun kalitesi,

Piyanoya ne kadar yetenekli olduğunuz,

Piyano öğrenmenin bir ihtiyaç mı yoksa hobi olduğu mu sorusuna verdiğiniz cevap..

Tuşlu enstrümanlar arasında çalmanın en az yorucu olduğu aletlerden biri olan piyanoyu sizler de öğrenebilirsiniz! Yaş kaç olursa olsun piyano çalmanın zihinsel gelişimi desteklediği yadsınamaz bir gerçektir! Piyano çalan kişinin müzik kulağı ve ritim duygusu da gelişir. El ve göz koordinasyonuna katkı sunan piyano öğrenmek için hiçbir zaman geç değildir!

NEDEN PİYANO ÖĞRENMELİYİM?

Piyano çalmanın pek çok yararı bulunmaktadır. Önemli sanat dalları arasında olan müzik bir kolu olan piyano kişinin yaratıcılığını artırmaktadır. Piyano çalan kişi eğer amacı piyano çalmayı öğrenmenin ilerisindeyse bu durumda farklı kültürlerin müziği ile kulak dolgunluğu yaşayarak zamanla kendi parçalarını öğrenmektedir.

Piyanoda çok fazla nota, tuş ve farklı ses bulunmaktadır. Farklı sesleri zamanla kavrayan öğrencilerin ritim duygusu da aynı doğrultuda gelişmektedir.

Müzik, kişinin duygularını ve düşüncülerini rahat ve özgürce ifade edebildiği bir sanattır. Piyano çalarken de aynı şekilde kendinizi özgür bir şekilde ifade edebileceksiniz. Bunun için piyano çalmayı öğrenmeniz gerekiyor.

Bununla birlikte yapılan araştırmalar müziğin stresi azalttığını ortaya koymaktadır. Piyano çalmayı öğrenerek kendinize bir alan oluşturacak ve bir hobi edinmiş olacaksınız. Özellikle stresli anlarınızda piyanoya sarılarak bu süreci daha az zararla atlatabilirsiniz.

Bunun dışında piyanoda farklı kültürlerin müziğine de hakim olabilirsiniz. Bir toplumun yaşayış tarzını öğrenmenize ve onların müzik kültürünü tanıma fırsatını yakalaşmış olacaksınız. Bu sebeple piyanoyu sadece bir müzik aleti olarak görmemek gerekir. Çünkü piyano bir müzik aleti dışında kişinin farklı kültürlere ulaşmasında açılan bir kapı görevi de görmektedir.

PİYANO ÇALMAK BEYNİ GELİŞTİRİR Mİ?

Piyano çalmanın yararları hem fiziksel hem de zihinsel olarak bilinmektedir. Fiziksel olan faydaları hemen hemen herkes biliyor. Biz burada kursumuzdan alacağınız piyano kursunda zihinsel olarak nasıl yararlarla karşılaşacağınızı kısaca açıklamak istiyoruz:

  • Piyano öğrenmek disiplin ister. Sürekli olan pratik ve tekrar yaparak kusursuz müzikler oluşturabilirsiniz. Bu da sorumluluk duygusunu pekiştirir.
  • Nota ve akorlardan oluşan piyano, kişinin sayısal zekasını da geliştirmektedir. Piyano çalan kişilerin sayısal zekası gelişmektedir.
  • Konsantrasyona da olumlu katkısı bulunmaktadır. Çalarken hem notaları takip etmek hem de kulakla müziği takip etmek gerekiyor. Bunun için de full konsantre ile çalışmak gerekmektedir.
  • Piyano çalarken aynı zamanda vücudumuzu da kullanmamız gerekiyor. Sadece eller değil, ayak, kulak ve parmaklar da aynı anda çalışmalıdır. Bu da vücut koordinasyonunun gelişmesini sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir